fbpx

историја

Блог

Кратка историја на хот догот

Кратка историја на хот догот
Хот догот може да биде замотан во крцкава сланина, прелиен со топен чедар, потопен во кечап и сенф, покриен со кисели краставички и крцкав чипс од кромид; без разлика на додатоците кои ќе ги одберете, едно е сигурно – нема човек на планетава кој би одолеал на овој вкусен деликатес! Денес хот догот го поврзуваме […]
Прочитај повеќе