fbpx

хот дог

Блог

Започнавме со достава

Започнавме со достава
Драги пријатели, од денес деливери сервисот е повторно активен! Доставуваме БЕСПЛАТНО до Карпош и Центар* (минимум нарачка – 300 денари). За сите останати нараки, надвор од реонот на достава, можете да си нарачате преку КЛИКНИЈАДИ. Ве очекуваме! *За доставување на вашата нарачка нашите доставувачи согоруваат само калории и не прават никаква штетна емисија на гасови. […]
Прочитај повеќе
Блог

MR HOT DOG е и во Градски Парк

MR HOT DOG е и во Градски Парк
Драги другари и хот дог гурмани, со огромно задоволство ви најавуваме дека почнувајќи од овој викенд, нашата хот дог количка ќе биде во Градски Парк! На менито ќе бидат сите ѕвезди, подготвени на единствен и автентичен стритерски начин! Се гледаме секој викенд во парк, нормално ако дозволува времето, а сите останати денови – ве чекаме […]
Прочитај повеќе
Блог

Кратка историја на хот догот

Кратка историја на хот догот
Хот догот може да биде замотан во крцкава сланина, прелиен со топен чедар, потопен во кечап и сенф, покриен со кисели краставички и крцкав чипс од кромид; без разлика на додатоците кои ќе ги одберете, едно е сигурно – нема човек на планетава кој би одолеал на овој вкусен деликатес! Денес хот догот го поврзуваме […]
Прочитај повеќе
Блог

Среќен роденден Скопје Сити Мол!

Среќен роденден Скопје Сити Мол!
Овој викенд, најголемиот трговски центар во Македонија слави 6 години! По повод 6-от роденден  Скопје Сити Мол обезбеди богатата роденденска програма, за сите посетители, каде ќе имаат возбудливо шопинг искуство од 6ти до 7ми октомври со големи попусти. А ние, ве очекуваме на вкусен хот дог после шопингот!
Прочитај повеќе