fbpx

ВЕСТИ

Бидете во тек со сите новости и информации

Блог

Среќен 2ри роденден MR HOT DOG

Среќен 2ри роденден MR HOT DOG
Драги пријатели, времето брзо лета, па така, во петок MR HOT DOG полни две години од своето постоење во food corner – от во Skopje City Mall. Изедени ~80 000 хот дози, испиени ~15 000l сок и ~3 000l кафе – заедно со вас ја продолжуваме приказната и во следното поглавје. Од срце ви се […]
Прочитај повеќе
Блог

Започнавме со достава

Започнавме со достава
Драги пријатели, од денес деливери сервисот е повторно активен! Доставуваме БЕСПЛАТНО до Карпош и Центар* (минимум нарачка – 300 денари). За сите останати нараки, надвор од реонот на достава, можете да си нарачате преку КЛИКНИЈАДИ. Ве очекуваме! *За доставување на вашата нарачка нашите доставувачи согоруваат само калории и не прават никаква штетна емисија на гасови. […]
Прочитај повеќе
Блог

MR HOT DOG е и во Градски Парк

MR HOT DOG е и во Градски Парк
Драги другари и хот дог гурмани, со огромно задоволство ви најавуваме дека почнувајќи од овој викенд, нашата хот дог количка ќе биде во Градски Парк! На менито ќе бидат сите ѕвезди, подготвени на единствен и автентичен стритерски начин! Се гледаме секој викенд во парк, нормално ако дозволува времето, а сите останати денови – ве чекаме […]
Прочитај повеќе
Блог

YouthFest 2019

YouthFest 2019
На ден 07.04.2016 (недела), со почеток од 12.00, се одржа фестивалот насловен Youth Fest кој беше во организација на Младинскиот Совет на Амбасада на САД.
Прочитај повеќе
Блог

Кратка историја на хот догот

Кратка историја на хот догот
Хот догот може да биде замотан во крцкава сланина, прелиен со топен чедар, потопен во кечап и сенф, покриен со кисели краставички и крцкав чипс од кромид; без разлика на додатоците кои ќе ги одберете, едно е сигурно – нема човек на планетава кој би одолеал на овој вкусен деликатес! Денес хот догот го поврзуваме […]
Прочитај повеќе
Блог

ЕДНА ГОДИНА СО ВАС!

ЕДНА ГОДИНА СО ВАС!
Драги пријатели, времето брзо лета, па така и MR HOT DOG наполни една година од своето постоење во food corner – от во Skopje City Mall. Изедени ~30 000 хот дози, испиени ~7000l сок и ~1000l кафе – заедно со вас ја продолжуваме приказната и во следното поглавје. Тимот на MR HOT DOG од срце […]
Прочитај повеќе
Блог

Среќен роденден Скопје Сити Мол!

Среќен роденден Скопје Сити Мол!
Овој викенд, најголемиот трговски центар во Македонија слави 6 години! По повод 6-от роденден  Скопје Сити Мол обезбеди богатата роденденска програма, за сите посетители, каде ќе имаат возбудливо шопинг искуство од 6ти до 7ми октомври со големи попусти. А ние, ве очекуваме на вкусен хот дог после шопингот!
Прочитај повеќе
Блог

MR HOT DOG Кетеринг за настани

MR HOT DOG Кетеринг за настани
Изминатава година се дружевме на многу настани… Ова се дел од настаните и партнерите со кои досега сме соработувале:
Прочитај повеќе