fbpx

Првиот гурмански хот дог во Скопје

Нашата приказна започна летото 2017 година на терасата на Скопје Сити Мол, каде за прв пат се појави хот дог количка со логото на MR HOT DOG.

Денес, првиот специјализиран хот дог киоск се наоѓа во одделот за храна, на вториот кат во Скопје Сити Мол.

На нашето мени ќе најдете многу комбинации кои ќе ги задоволат вкусовите и на најголемите гурмани.

Секој хот дог го правиме со висококвалитетни и внимателно одбрани состојки кои ги подготвуваме секојдневно за максимална свежина, сите состојки ги вклопивме и избалансиравме во највкусните рецепти, го имаме без конкуренција најдоброто лепче во градот и што е најважно од сè –  посветуваме многу љубов и внимание во секој послужен хот дог!

Нашата цел е да ви подготвиме хот дог кој нема да го гледате само како брза храна, туку како вистинско гурманско уживање.

Немате идеја каква храна да послужите на вашиот настан?

КЕТЕРИНГ ЗА ЕВЕНТИ

Одберете еден поинаков и урбан кетеринг за гостите на вашите настани.
hot dog kolichka za ketering
ХОТ ДОГ КОЛИЧКА
Комплетно мобилна и енергетски независна

Опремена и спремна за работа на секаков терен.

podgotovka-na-hot-dog-na-lice-mesto
Подготовка на лице место
Хигиена на највисоко ниво

Брзо и вкусно, подготвено пред вашите очи.

sekogas zadovolni gosti, vrven vkus i kvalitet
Задоволни гости
Врвен вкус и квалитет

На секој успешен евент, му е потребна уникатна и вкусна храна.

Доколку сакате да му дадете  урбан шмек на вашиот настан резервирајте ја нашата количка на 077/972-211

Следи нѐ на социјалните мрежи!